Krátky pozitívny svet

posted in: Príbehy, Uncategorized | 0

Tento príbeh nemusí pochopiť hocikto. Od dvoch nemenovaných autorov.

Je daždivé jesenné ráno. Simon sa zobudil z nočnej mori. Je to 17 ročný študent, ktorý má mamu s rakovinou. Jeho prvé kroky viedli do kúpeľne, kde si opláchol tvár. Keď sa obliekol, šiel sa najesť. Mal chuť na hrianky, ale hriankovač sa pokazil a hrianky zhoreli. Žiaľ, Simon už nič iné doma nemal, tak ich zjedol. Dnes má na pláne ísť sa pozrieť za mamou. Na poludnie sa obliekol a šiel z domu. Pred domom ho ošpliechalo auto, tak sa vrátil znova dnu, kde sa prezliekol. Vyšiel znova von, kde ho ošpliechalo ďalšie auto. Simon sa znova vrátil prezliecť a tento krát vyšiel úspešne von. Na križovatke zastal, lebo mu náhle zasvietila červená. Simon sa zahľadel na druhu stranu, kde stálo pekné dievča s gaštanovo hnedými vlasmi. Zasvietila zelená a Simon sa rozbehol na druhú stranu. Na ceste už len stihol začuť zvuk motora a kútikom oka zbadal kamión.
Keď sa Simon prebral v nemocnici povedal doktorovi: ,,Pán Doktor, nemôžem si nahmatať nohy´´. Doktor mu na to odpovedal: ,, To bude tým, že nemáte ruky a mimochodom váš otec zomrel na infarkt, keď zistil, že ste mali autonehodu a vaša matka medzitým podľahla rakovine. A tiež vás čaká ešte jedna operácia, nebojte je to len rutina.´´ Pri operácii nastali komplikácie.
Je  jesenné poobedie na miestnom cintoríne. Farár je na mol, pri kázaní sa zrúti do hrobu a rozbije truhlu. Keď sa darí, tak sa darí.

Comments are closed.