Typy koruniek/kotlíkov do vodných fajok

Typy koruniek/kotlíkov do vodných fajok

posted in: Iné | 1

korunky-400x4002z3wcygKorunky sú dôležitou časťou vodných fajok. Do nich sa totiž naklada tabak prípadne minerálne kamienky. Korunky sa od seba líšia veľkosťami, šírkami, hlbkami a taktiež tým či má te jedno alebo viac miest na vkladanie tabaku. Tiež sa rozlišujú aj počtom dierok. Najčastejšií počet dierok je päť v tvare hviezdy. V tom to článku vás budem informovať o troch povedal by som základných kotlíkoch.

 

1. Klassic

01043100Táto korunka má niekoľko dier na svojom dne. Tento kotlík má výhodu v množstve tabaku čo do neho vôjde.


2. Vortex

882cf702912298bcac8baebea0c343c6--mmf250x250

Vortex sa odlišuje tým, že v strede korunky sa nachádza ako keby pilier na ktorom sa nachádzaju dierky na jeho stenách. Výhodov vortexu je ten, že melasa z korunky nevytečie do vodnej fajky. Taktiež pilier z časti zabraňuje padaniu alobalu do tabaku. Ešte aj menej tabaku spotrebujete na jednu dávku vodnej fajky.


3. Phunnel

images

Phunnel má tiež stredný pilier ako vortex. Jeho odlišnosťou je však to, že má v strede jednu veľkú dieru. Taktiež ako vortex zabraňuje rychlejšiemu vysušeniu tabaku/minerálnych kamienkov, tým že melasa vytečie do vázy vo vodnej fajky. Lepšie je na phunnel mať ochranný pliešok proti tomu aby alobal zapchával dieru alebo prípadne by ste ťahali vzduch záleži od  toho ako to máte riešené.

One Response

  1. objednaj mi nejaký vortex

Leave a Reply