Korčulovanie

posted in: Šport | 0
Je to ideálny šport pre všetkých ,ktorí chcú zostať fit – nezávisle od veku. Korčulovanie šetrí klby a okrem toho organizmus spotrebuje veľa joulov (3762 za hodinu). Je to šport ,ktorý možno pestovať celý život. Navyše korčulovanie na kolieskových korčuliach je šport s mnohými možnosťami:od jednoduchého korčulovania až po akrobaciu vo voľnom štýle a kolektívny šport ako hokej.
Výstroj: Každému, kto sa chce venovať tejto záľube, musí byť jasné:korčulovanie na kolieskových korčuliach nie je lacný šport. Aspoň trochu kvalitné vybavenie stojí,spolu s ochranným výstrojom spolu od 4000 Sk vyššie. Na lacné korčule možno zabudnúť.Vždy sa nájdu nejaké nedostatky.Buď je to nevhodná topánka, ložisko je pomalé….To isté platí o výstroji. Tvrdé chrániče kazia príjemný pocit voľnosti. Cena a značka sú druhoradé.
 Helma,chrániča na lakte ,kolená ,zápästie by mali byť vždy.
37%-tvoria zranenia zápästia ruky,lebo každý sa snaží zachytávať rukami.
13%-zranení postihuje hlavu
9%-úrazov lakťa.
7%-úrazov postihuje prsty.
5%-úrazov kolena.
21%-na iné časti tela-sedacia časť-existujú chrániče.
Tipy korčulovania:Korčule junior-korčule pre deti musia byť tiež pohodlné.
Viacúčelové a fitness korčule-najširšia ponuka,cenovo najvýhodnejšie.
Bežecké korčule-výlučne určené ,len na bežecké šport,sú rýchle a ľahké.
Korčule na voľný štýl-pre pokročilých,určené na jazdu na rampe,zábradlí.
Hokejové korčule-nie najlacnejšie,veľmi kvalitné.
Na jednoradových kolieskových korčuliach sa trénuje celé telo. Je to vytrvalostný šport mimoriadne vhodný na chudnutie. Pozvoľným tempom telo spáli približne 1670 joulov, čo predstavuje asi jeden kompletný obed. Pri jazdách s energetickou spotrebou 3762 joulov.

Leave a Reply