Výrazy P2P, B2P, F2P, P2W,

Výrazy P2P, B2P, F2P, P2W,

posted in: Hry | 0

Pre niektorých je tento článok zbytočný, ale nájdu sa aj ľudia, ktorý nemajú zdanie čo vlastne znamenajú. Takže si ich trocha rozoberieme.

P2P
Pay to play

Je to forma hry, kde si človek musí zaplatiť, aby mohol hrať. Tento systém sa najčastejšie využíva v MMO hrách. Takým príkladom je Word of Warcraft.

B2P
Buy to play

Je to typ hry v ktorej si len zakúpite hru a môžete ju slobodne hrať. Tento systém sa najčastejšie využíva v single play hrách a dá sa povedať, že je to najstarší systém využívania hier. Príkladom môže byť mnoho hier ako napríklad Tomb Rider, metal gear solid a ako príkladom MMO môžeme povedať The Elder Scrolls online.

F2P
Free to play
Tento systém hry sa využíva veľmi často a developeri sa chránia väčšinou spoplatnenými bonusami. Dosť často používaný ako MMO systém. Príkladom môže byť League of legends, tetris, solitar, a podobne.

P2W
Pay to win
Tento typ hry vznika väčšinou kombinácií F2P, ale sa nevylučuje ani ostatné typy. Avšak hráči z veľkej väčšiny nemajú radi tento typ hry. Dôvodom je nevyvážený typ hier. Musíte zaplatiť Mnoho peňazí do hry, aby ste sa niekam v tejto hre dostali. Tiež je využívaná ako MMO žáner. Nedovolím si kaziť meno nejakým spoločnostiam preto, nebudem uvádzať príklad.

Leave a Reply