10 služieb spoločnosti google

10 služieb spoločnosti google

posted in: PC | 0

google-logoSpoločnosť Google a jej služby
O mnohých službách Google ľudia ani netušia. Zato som sa rozhodol o pár z nich napísať. Aspoň o tých čo poznám ja. O službách čo budem písať. Ste mohli niekedy aj počuť ako napríklad gmail, ktorý je najznámejší. Ja tu budem konkrétne opisovať 11 služieb zo spoločnosti Google. Väčšina z nich vám môže pomôcť či v súkromí alebo aj v podnikaní.

 
Google +
Je sociálna sieť, podobná ako facebook, ale zo značným rozdielom. Nenachádza sa tu reklamy, ktorými je facebook preplnený. Taktiež tu nájdete rôzne hry a aplikácie. Viete si nastaviť príchod správ, ktoré si označíte, že máte o ne záujem. Svojich priateľov si dávate do kruhov, ktoré si sami vytvárate. Či to bude rodina, priatelia alebo spolužiaci je len na vás. Výhodou G+ je video hovor, ktorý môžete mať zároveň až s 10 ľuďmi naraz. Táto služba sa dá využiť a v službe youtube ako stream.

 

Google disk
Je to uložisko vašich dát, ktoré je možné vzdielať aj s inými užívateľmi. Je to veľmi užitočné pri podnikaní. Lenže, táto služba má jednu chybu. Dáta musíte priamo vkladať na toto miesto. Pretože samotné google tam nepodporuje iné programy ako samotné uložisko ponúka. Programi ako word alebo powerpoint tu veľmi nevyužijete.

Google adsense
Táto služba je výhodná hlavne pre webmastrov . Spočíva v tom, že si vkladáte na svoje stránky reklamy google a za každé kliknutie na vašej reklame získate určitú sumu peňazí. Je to dosť jednoduchý zárobok, keď si vezmete, že nevyužívate v podstate žiadnu aktivitu. POZOR stránky so subdoménou nemajú právo na túto reklamu. Čo znamená ak máte stránku napríklad môjweb.cudziadoména.xx, tak vám reklamu nedajú. Každý web totiž prechádza kontrolou.
Google adwords
Adwords je tiež služba pre webmástrov, ale viac sa oplatí podnikateľom alebo živnostníkom. Jedná sa o službu reklamy vašich webových stránok a je logicky aj spoplatnená.
Youtube
Neviem či je známe, že youtube patrí tiež do spoločnosti google. V tejto službe si môžete vkladať vlastné videa na internet, buď len na vlastnú zábavu alebo aj ako zárobok. Totiž, pri určitom počte vzhliadnutia a odberov vám spoločnosť google začne platiť.

Google earth
Táto služba je zameraná na mapy. Vám umožňuje si pozrieť akékoľvek miesto na celej Zemi, prípadne Mesiaca a Marsu. Môžete si označovať svoje obľúbené miesta a prípadne si vyznačiť aj trasu vašich ciest a zistiť dĺžku trvania alebo vzdialenosť cesty.
Google chrome
Jedna z najpopulárnejších služieb spoločnosti google. (Vyhľadváč momentálne nerátame) Umožuje vám vytvárať si záložky a ukladanie hesiel, ktoré potom môžete vzdielať na akomkoľvek počítači pri prihlásení google chrome.
Google cloud
Je unikátna technológia, ktorá vám dovoľuje vzdielať vašu tlačiareň cez internet. Podporuje akýkoľvek prístroj, ktorý je schopný sa pripojiť k internetu.
Google blog
Google blog slúby na vašu tvorbu blogov. Kde si pomerne jednoducho môžete upravovať dizajn blogu a šíriť svoje myšlienky na internete.
Gmail
Druhá najpopulárnejšia služba spoločnosti google. Je to e-mailový účet, ktorému snáď nie je čo povedať.

 

Dúfam, že ste sa niečo nové dozvedeli a nebol tento článok vytvorený len pre nič za nič.

Leave a Reply