Recenze: windows 8

Recenze: windows 8

posted in: PC | 0

Windows-8-Logo-PSD                                                                                  Windows 8
Windows 8 jsem si nainstaloval jednak z důvodu zvědavosti, a také z důvodu menších nároků na HW. Samotná instalace byla bezproblémová a velice pozměněná oproti starším instalátorům windows. Spuštění bylo svižné oproti sedmičkám, ale co se osmička načetla, všiml jsem si velikých změn, co se týče designu. Na úvodní obrazovce jste nenašli klasickou nabídku start, ale metro (obrazovka podobná u androidů) což si myslím, že se na stolní PC nehodí. Bylo to nesympatické a hlavně nepoužitelné. V Microsoftu se doslova vykašlali na nás, obyčejné uživatele sedící u PC a přizpůsobily vzhled pro dotykové obrazovky, tablety, mobili, apod. Dalším nedostatkem je barevnost metra, z které jsem se zděsil. Metro je doslova přeplácané barvami. Možná, že se metro některým nadšencům bude líbit, ale já k nim osobně nepatřím. Proto jsem tento nedostatek vyřešil rázně: menší ůpravou registrů a několika staženými sobory po té, jsem již měl klasickou obrazovku zpět z předešlého windowsu.

             Dalšími nedostatky s kterými jsem se potýkal byli časté pády aplikací či měnění ikon na neznámé, ale to později vyřešil update. Při hraní náročnějších her jako je například ETS 2 jsem byl překvapen, notebook se mi nezasekával na vyšších detailech, což se v předochozí verzi windows stávalo, když byla grafika více ohřátá.

  Závěr: Tento systém bych nedoporučoval. Je skoro ve všech ohledech stejný jako windows 7, jedinou výhodou jsou jen mírnější nároky na HW, takže pokud nejste kdoví jací boháči či nadšenci ulítlí na poslední módě, tak si tento systém nekupujte. Raději zůstaňte u sedmiček. Já upřednostňuji Linux, konkrétně BackTrack, krom toho že se na tomto systému nedají hrát hry je naprosto suprový, navíc si zde můžete dělat cokoliv, co vás napadne, ale to už je otázka znalostí, co v příkazovém řádku dokážete.

 

Leave a Reply