Erik Taner

posted in: Hrdinovia, Hrdinovia | 0

Narodený: 74 ére

Kontinent: Foldtrend neskoršie kortigo

Rasa: človek neskôr bieli vlkolak

Erik Taner sa narodil ako sedliak, lenže keď bol ešte dieťa, tak jeho rodinu napadla nepriateľská armáda a on sa stal sirotou, ktorý túžil po pomste. Jeho osud to chcel, ale inak a preto, keď sa stretol s vrahom svojich rodičov. Nedokázal ho zabiť, avšak ho tento vrah, ktorý bol mimochodom ork naučil bojovať. Keď už dosiahol skúsenosti a vek požiadal ho jeho nový majster o vlastnú smrť, ako dokončenie Erikovej pomsti, avšak Erik odmietol a majster ho určil ako vodcu légie ocele, ktorá verne slúži Kerberosovi. Na dôkaz významu tejto malej a slabej légie, bol Erik poslaný do chrámu, kde sa i stretol so samotným bohom Kerberosom.

Erik dokázal vybudovať meno a silu celej légií, ktorá ukrutne likvidovala Darminskú armádu. Čo sa, ale stalo Erikovi osudným bola jeho výprava na sever, kde ho napadlo vojsko bielych vlkolakov a bol premenený so svojim vojskom. Erik tu dokázal, že jeho vôľa prežiť je mocnejšia a prispôsobil sa k svojej premene tak rýchlo, že sa naučil premieňať z vlastnej vôle. So svojou zvyšnou armádou ušiel z väzenia a pokračoval ďalej cez zamrznuté more kam si na sever. Netušil, ale ako sa rýchlo sever zmení na juh a v tú chvíľu vstúpil na severnú stranu Kortiga.

Prvú rasu, ktorú stretol v podstate okamžite boli trpaslíci, ktorý cestovali kam si za legendou o lesoch na zamrznutých krajoch. Erik sa rozhodol cestovať naďalej s nimi a spoločne sa brodili ťažkými ľadovými vrchmi do údolia plného zelenými stromami. Po istom čase tu Erik stretol stroskotaných Elfov, ktorý utiekli od svojho kráľovstvo v nádeji za lepším životom. Erik vtedy urobil rozhodnutie, ktoré zmenilo dejiny. Spojil svoje sily s trpaslíkmi a elfami na založenie kráľovstva Mount, ktorý bol schopný vyrábať vysoko kvalitné zbrane a zbroje z rúd, ktorých tu bolo habadej a z tvrdých stromov, ktoré tu rástli vyrábali luky, magické palice a nástroje. Po krátkom čase sa stal Mount vďaka Erikovi naj bezpečnejšie a najbohatšie kráľovstvo na Kortigu.

Leave a Reply