Muž s jazvou

posted in: Questy | 0

Typ: Univerzál
Náročnosť: 2/5
Nepriatelia: Banditi
Zložitosť Príbehu: Jednoduchá

V krčme za jedným stolom bude sedieť chlapík. Má jazvu od čela cez oko ku brade. (Pri dedukcií od meča). Šaty obyčajného drevorubača a na stole má zapichnutú sekeru(sekera je drevorubačská). (Pri istých schopnostiach je možné dedukovať, že už bojoval). Volá sa Erik Flers
Pri príchode dobrodruhov ponúkne prácu len s jemnou ochotou.
Práca je o odstránení istých banditoch. (Pričom sa mu trasie hlas pri slovách bandita, zlodej a podobne). Miesto sa nachádza za mestom. Dobrodruhovia majú ísť hlavnou cestou a majú nájsť zvláštny krík, ktorý po obhliadke zistia, že je falošný. (Buď je umelo spravený alebo je to krík pôvodu mimo tento úsek). Za kríkom sa nachádza cesta, ktorá bude viesť k jaskyni.
Pri úspešnom vyhrážaní alebo nútení, nie presviedčaní je možné zistiť, že Drevorubač je v skutočnosti veliteľ banditov a chce späť svoje kradnuté veci. Pri veľmi silnom nútení ako je mučenie alebo bytie je možné si hodiť na poslednú informáciu a to o zlatej truhličke čo je tam schovaná. Je tam zakopaná.
Pri schopnosti odhalenia klamstva sa dá odhaliť klamstvo len v prípade keď bude tvrdiť, že mu bránia banditi pri výrube a podobne.
Odmena: 100zlatých (Prípadne iná)
Na ceste
Po hlavnej ceste žiadne nebezpečenstvo ak DM/PJ/GM inak neurčí, ale za kríkom hodinu cesty na poľnej ceste sa má nachádzať vlk alebo svorka vlkov. Od tohto miesta po hodine dobrodruhovia nájdu skaliská v ktorých sa nachádza jaskyňa a pred ňou nájdu jedného banditu s lukom a stredne ľahkou zbrojou, sediaceho na drevenej krabici. (Bandita pri spozorovaní nepriateľov zavolá svojich zvyšných druhov. Drevená krabica: olej do lucerny a povraz 10m).
V jaskyni dvaja banditi. Jeden s dvoma dýkami a stredne ľahkou zbrojou a druhý s ťažkou zbrojou a mečom. Ich reči okolo krádež a pri dlhom poslúchaní zistenie že bývalého veliteľa vyhodili z družiny. Pri mučení alebo ťahaní informácii vedia povedať že ich bývali veliteľ sa vola Roland Wildon a keď ho opíšu opis sedí na drevorubača.
Kruhová jaskyňa nie veľmi veľká nachádzajú sa tu 3 drevené veľké krabice, 4 obrazy, 2 koberce a 5 preložených látok. Okrem toho drevená truhla. Je možné nájsť miesto po manipulácií na zemi len pri hode. Všímavosť 17= DND. Na tomto mieste je zlatá truhla a v nej dýka posiata rúnami a mešcom (1000 zlatých).
1.Bedna = 5xTaniere,5xpríbory, 7xvázy
2.Bedna = 10x fakle, 4x kresadlo, 2x lucerna
3.Bedna = 5kg zemiakov, 5x syr, 4x chlieb, 8x údená slanina
Truhla = mešec 20 zlatých, mapa okolia(nemusí ak sa nehodí), magický krištáľ, 15x pakľúč, elixír života

Pri odovzdaní úlohy drevorubačovi vám zaplatí a v zapätí sa vytratí. Ak bola zobraná zlatá truhla tak sám napadne dobrodruhov, ak nie tak zmizne aj s truhlou. Budú len chýry, že starostovi/kráľovi/kráľovskému úradníkovi zmizli zlatky a dýka.
Pri odovzdaní strážcom informácie o banditovi odmena 100 zlatiek, ak sa odovzdali aj zlatky alebo dýka tak 200 zlatých. Keď odovzdajú informácie a dodajú 1000 zlatiek s dýkou získajú 500 zlatých. Dokonca keď stráž získa Rolanda Wildona dostanú dobrodruhovia pozvanie ku šľachte a dodatočnú odmenu 500 zlatých. Ak pán jaskyne určí tak aj lepšie meno v meste/dedine.

Leave a Reply