3-time

jkk

O svete

Svet kde je všetko vytvorené na základe mágie okrem zaklinačov= stríg ktoré sú prinesené z ineho sveta. Bohom, ktorý sa tu rozhodol žiť. Bohov je tu cez milion ak nie viac ale najdôležitejší je Ikar o ktorom sa hovorí že stvoril svet. Zároveň doviedol rasy k rozvoju svojho intelektu a preto ho oslavujú raz za 12 rokov a ten deň nazývajú vianoce.

Mágia

Mágia je tu ľahko i zároveň ťažko naučiť. Málo kto sa dá do učenia mágie ale adept na mágiu je každý. Existujú ale dve formy mágie Psychycká a fyzycká. Psychycká mágia je sila čiže mana, ktorá sa drží vo vnútri vás v zásobe, ktorá je vyššia ako mágia, ktorou ste tvorený. Kúzlenie bez many je možné, ale do pár dní zrejme umriete na to že ste si odčarovali nejaký ten váš orgán. Druhý typ mágie a to fyzycká mágia je tvorená skôr vašim telom. Sila načerpaná na vašu pokošku je schopná rezonovať vo vašich zbraniach ako je meč či luk. Touto silou ste schopný presekávať vzduch alebo manipulovať šípom, ktorý ste vystrelili.

Existuje ale aj skrytá mágia, ktorú vedia len bojoví mágovia. Prípadne tí čo sa rozhodli využívať spojenie obidvoch druhov mágie do jednej. Dá sa povedať telo sa spojí s zmyslov . Mág tohto kalibru dokáže vyliečiť svoje ťažké zranenia aktiváciou tejto sily a zároveň si navýši úroveň many spojení obidvoch mán. Konečno dôsledku dokážu vytvoriť porty pre svoj meč, ktorým by dokázali poprepichávať i viac cieľov vo svojom okolí. So správnym kúzlom nemusí ani na nich vidieť svojimi očami. Táto mágia je známa ako paladina.

Príšery

Na svete existuje mnoho príšer rôzneho typu vzhľadom na biotop alebo humoru bohov. Nachádzajú sa tu draci alebo aj víly, ktoré nikto nevie kto a prečo ich stvoril. Jedným najrozšírenejším a najnebezpečnejším dravcom je ale beštia. Tento tvor nemá iný názov i keď v iných krajoch ho nazývajú démon alebo vlčí či dračí krt. Sú to totiž ako veľký šupinatý vlci, ale zato sa radi schovávajú v podzemí či jaskyniach. Lovia vo svorkách, ale žijú samostatne.

Linerg alebo hviezdy

Linergy sú známe tým, že sú portálom ku hviezdam, kde sídlia bohovia. Málo kto sa ich ale snaží otvoriť. Pretože na druhej strane ich čaká suchá a kamenistá zem. Plná príšer ale banditov. Sem tam keď tam sídli boh sa objaví aj titán alebo anjel. Obe zmienené stvorenia skôr pripomínajú golemov než niečo vznešené. Titáni ako bojovníci, ktorý podporujú boha majú rôznu formu ale u slabší bohov to bol vždy tvor jedného živlu málo krát viac. Čo sa týka anjelov bol to skôr slabší odvar titánov, bohovia ale na ich stvorenie nečerpali tak veľa sily a naviac mali viac rozumu ako nižší titán.

Smrť

Smrť bola vytvorená na začiatku rozvoja bytostí, hovorí sa že ich pôvod je starší, len neboli tí čo sa zaujímali o smrť. Tak či onak, smrť si berie duše mŕtvych a stravuje sa ňou. Keď ju zje ako čistú dušu bez spomienok ju znova vráti do sveta duší ako novonarodená bytosť. Tiež sa hovorí, že smrť vlastní neznámu formu sily, ktorá sa od mágie odlišuje.

Kontinenty

Na svete existuje šesť kontinentov. Kortigo, Mavaria, Severny a južný Irlik, Aerlea a Fultrend. Siedmi kontinent bol zničený už veľmi dávno.  V Kortigu žijú Saraceni, Trollovia, Elfovia, Trpazlíci, orgkovia, Severani a južani. V severnom Irliku žijú Elfovia, trpazlíci, orkovia,Trollovia, severani a južani, Scrollovia, Pidimužíci, hobiti.

Južný Irlik má len južanov dokonca výhradne čierno vlasých s hnedými očami., Elfov, Scrollov, Sarceni.

Aerlea ma na svojom lietajúcom území Alalinov a Elfov a asi dve miesta so Scrollami. Mavária kontinet s Elfami, scrollmi, Entami, Pidimužíkmi a (Meno nie je dá sa povedať modrý orkovia bez klov, táto rasa je jediná, ktorá nežije nikde inde.)
Fultren ako najväčší kontinet má všetky rasy a všetky biotopy.

Rasy

Ľudia – rozdeľujú sa na severanov, južanov, saracenov a len v jednom období na assasinsku rasu.

Elfovia – rozdeľujú sa na severný, lesný, temný, nočný (ktorých je menej), fjorskych a nurokov. Ostatné druhy elfou sú mŕtve.

Orkovia – Severný a južný orkovia. Existuje aj rozdelenie skutočný ork, čierny ork a temný ork. To sa, ale stratilo na kortigu, kde sa rozdelil klan, ktorý vlastnil takmer celý kontinent.

Trpaslíci – Veľmi sa neodlišujú majú skôr rozdelenie či žijú na vyrábanie liehu alebo ťažby poddruhy nemajú.

Pidimužíci – Aktuálne žijú len lesný ostatné druhy vyvraždené.

Hobiti – Nemajú tiež poddruhy žijú pomerne v mieri až na koláčikovú légiu.

Scrolls – Rasa so štyrmi rukami pripomínajúcich trollov z lesa. Majú veľmi veľkú inteligenciu a sú skôr inžinieri, ktorý spájajú mechaniku s mágiu. Ako jediný vytvárajú lietajúce lode.

Trollovia – žijú skôr kmeňovým spôsobom, ale nie sú až tak hlúpy skôr odmietajú civilizáciu ľudí. Sú dobrý mi lovcami a krotiteľmi. Nemajú v láske keď ich niekto spája s lesnými trollmi, ktorý sú skôr obry, ktorý zabíjajú a ničia všetko čo im príde do cesty.

Enti -bytosti so schopnosťami stromov i výzorom avšak ich vnútro tela je podobné ako iných bytostí. Musia rovnako tak jesť a piť, len vo väčšom mieritku.

Vlkani – Podobné stvorenia vlkodlakom avšak nemajú prekliatie a sú voči nemu imunny. Nemajú tuhu niekoho zabíjať ani na nich netreba špeciálne zbrane. Dožívajú sa 300 rokov.

Wampíry – ľudia s bielou tvárou a rudími očami ak vypili krv. Ich schopnosť cucať krv s iných bytostí im umožňuje využívať upírske schopnosti vrátane dlhovekosti. I keď ich vek je ohraničený na 300 rokov. Sú imúnny voči upírom a lycantropie. Na ich zabitie netreba nič špeciálneho.

Alalíni – ľudia, ktorý majú len jednu odlišnosť. Majú krídla, ktoré si dokážu vytvoriť na chrbte. Podobné ako naši anjeli.

Dernax – rasa tiež človek avšak má druhú osobnosť od ktorej sa nemôže oddeliť. Tá osobnosť vypadá ako démon a môžu spolu mentálne komunikovať. Rozdelujú si výhradne v tom akou formou sa vymieňajú. Démonia forma má totiž odlišný výzor i znalosti.

Nemrtvi – Necrofilna rasa, ktorá i vypadá skôr na zombí než na živého. Ich krv v tele sa i pohybuje pomocou mágie. Srdce nemajú a sú rovnako tak imúnny voči jedom. Sú magickou rasou, ktorej sa od narodenia prejaví mágia rovnako ako u elfoch. Ich najväčšou urážkou je ich spájať s nemrtvymi tvrdia totiž že nemrtvi su oni a neživý sú zombí či kostlivci.

Karakovia – Rasa, ktorú takmer nikto nestretol. Žijú si mierumilovne na svojej domovskej planéte, kde si vytvorili vlastný svet pomocou temnej mágie. Ich planéta pôvodne bol len asteroid okolo ktorého nebola žiadna hviezda. Už keď sa narodia vedia čo je mágia.

Yorldovia – Malá rasa, ktorá ma srsť je magického pôvodu a dokážu ľahko vytušiť mágiu. Nemajú vo svete žiadne územie

Ďalší zaujímavý obsah