3-time

jkk

wallup.net

Posol smrti

Posol smrti nepatrí ani tak k bežný povolania, ako skôr trest za smrť. Hŕstka vagabundov sa tiež svojvoľne zvykne takto pomenovávať, avšak sa ním môžete stať až po smrti. Kde sa stretnete so smrťou. Tá vám len oznámi, že končí vaša púť. Lenže sa dá stále presvedčiť, tým že sa stanete bojovníkom v jej mene. Buď dostanete možnosť si vybrať jednu zo schopností respektíve jednu z povolaní posla smrti.

Bojovník

Títo poslovia získavajú nadprirodzenú silu, ktorou dokážu zdvihnúť akúkoľvek skalu a dokonca zastaviť i úder draka. Ďalšou jej výhodou sa stáva umenie bojovať s akoukoľvek zbraňou na blízko a to aj vtedy, keď ešte ani nikdy nedržali zbraň v ruke. Ich výdrž je omnoho silnejšia než u iných bytostí, tak isto i prach bolesti.

Lovec

Schopnosti lovca sú omnoho nebezpečnejšie pre ich schopnosť krátkeho skoku, ktorý nahrádza teleport a zároveň schopnosť vidieť duše všetkého živého. Taktiež je presným strelcom, čo mu umožňuje trafiť sa na veľmi citlivé miesta.

Mág

Schopnosť mága sú veľmi silné, ale zároveň pripomínajú akého si kňaza. Totiž okrem schopnosti ovládanie mágie a pár kúziel, ktoré dokáže robiť výhradne posol smrti. Dokáže zároveň predvídať príchod smrti iným osobám, ba dokonca dokáže určiť vek osoby z obyčajného pohľadu.

Alchymista

Títo poslovia sú viac vo výhode z hľadiska vytváraní vlastného vybavenia. Zväčša dlhého rúcha, ktorý im tvorí rôzne ochrany proti magickým i fyzickým útokom a taktiež tvorenie ich vlastne zbrane, ktorá z neznámeho dôvodu je len málokedy čierna kosa. Dokážu ale podobne ako prastarý mágovia teda alchymisti tvoriť kúzla z premeny látok.

Zaklínač

Zvláštnosťou zaklínača je, že oproti ostatným zaklínačom, ktorý si toto povolanie vybrali z vlastnej vôle nemá mačacie oči, ale i tak sa vymyká osudu rovnako ako ostatný zaklínači. Proti nemu má, ale zaklínacia mágia nevýhody. Avšak jeho schopnosť nedokáže zrušiť prekliatie, ktoré mu dá samotná smrť.

Paladin

Skryté povolanie, ktoré je len kombinované s povolaním bojovníka a mága alebo lovca a mága. Vytvára unikátnu možnosť vytvára najlepšie bojové schopnosti v útočnej zóne.

Sila smrti

Schopnosť, ktorú dostávajú všetky povolania posla smrti je stať sa samotnou smrť na krátky okamžik. Táto schopnosť umožňuje sa lepšie chrániť pred útokmi a vytvára okolo seba akú si vražednú auru, ktorú len málo kto je schopný odolať.

Trest

Smrť, aby si chránila dohodu medzi poslom a ňou vytvára aké si prekliatia, ktoré som už spomenula pred tým. Najčastejšie tvorí aký si časový limit do ktorého, ktorého treba niekoho alebo niečo zabiť. Po uplynutí času už osoba nemá možnosť sa vrátiť späť k živím. Existujú, ale dôkazy kedy sa jednalo inak. Posol trpel ukrutnými bolesťami vždy keď po určitom čase niekoho neulovil a podobne. Čas a počet cieľov je vždy odlišný a záleží vždy na dohode. Po splnení podmienok sa môže posol stať tým kým bol, ale častejšie sa stáva, že svoje povolanie robí i naďalej.

Nikol Weaglerova, Príručka pre Dobrodruhov.

Ďalší zaujímavý obsah