Šamanizmus

posted in: Povolanie | 0

Realita vs Fantasy

 

V našom svete, či inak povedané, v realite, je  základom pre techniky voodoo, mágie a náboženstiev.

Samotný šamanizmus v našom svete predstavuje vieru v duchovnú podstatu všetkého čo existuje. Títo duchovia sa nachádzajú v takzvanom duchovnom svete, inými menami ako neobyčajná realita, či niekaždodenná realita.

Osoba ktorá sa spája s týmto svetom sa nazýva šaman. Tento človek sa vydáva do duchovného sveta pomocou rytmického bubnovania, aby našiel duchov v nižších alebo vyšších svetoch, ktorý sú najčastejšie učitelia alebo silové zvieratá. Tieto zvieratá sú považované za personifikáciu sily ktorou disponujú. Každý má pri sebe aspoň jedného ducha, môže ich mať aj viac, ale šaman si ich aj uvedomuje a komunikuje s nimi. Z úcty k nim, vznikol totemizmus. Je to v podstate soška (väčšinou drevená), ktorá prezentovala uctievaného ducha.

Okrem učiteľov, ktorých hľadajú aby získali vedomosti, rady alebo moc pre seba a iných, môžu nájsť a spriateliť sa aj s iným ako napríklad anjeli strážny, duchmi rastlín alebo duchovný aspekt zvukov (ako napríklad bubna).

Vo fantasy je šamanizmus považovaný za druh mágie, spätý s prírodou a životom ktoré sa snaží chrániť a porozumieť im. Funguje na podobnom princípe ako v realite, s tým rozdielom že šaman okrem hľadania vedomostí a rád od duchov, využíva elementy a silové zvieratá ako spoločníkov v boji alebo na liečenie zranení. Často je šaman zobrazovaný ako starec ktorý je členom rady kmeňa, niekedy vodcom, ale najčastejšie ako liečiteľ, ktorý je vysoko cenený svojim kmeňom.

Leave a Reply